SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Vinkylare 4754809
*
nr 475 4809
Vinkylare
Pläter, höjd: 21
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2007
kl 17:20:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/6 14:58:58
1
150 kr
1/7 13:52:16
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare nysilver pläter silver vinkylare ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Vinkylare
nr 475 4809
Vinkylare
Pläter, höjd: 21
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/6 14:58:58 | 1 | 150 kr |
1/7 13:52:16 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare nysilver pläter silver vinkylare ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41